W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
PIT-11 oraz roczny raport składek społecznych i zdrowotnych za 2024 r. odebrać można osobiście do dnia 21.02.2025 r. w pok. 108 w poniedziałki do godz. 17.30, a w pozostałe dni do godz. 15.30
Nested Applications
Wydarzenia i aktualności
Podpisanie porozumienia na rzecz aktywizacji zawodowej osób pozbawionych wolności
W dniu dzisiejszym Powiatowy Urząd Pracy w Grójcu oraz Areszt Śledczy w Grójcu zawarły porozumienie o współpracy na rzecz realizacji działań aktywizacji zawodowej osób pozbawionych wolności. Porozumienie zostało podpisane przez Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu, Marzannę Skoczek, oraz Dyrektora Aresztu Śledczego w Grójcu, płk. Adama Piórkowskiego.
Celem współpracy jest wsparcie procesu resocjalizacji poprzez aktywizację zawodową 10 osób pozbawionych wolności. Działania realizowane będą w ramach projektu finansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027. Inicjatywa ma na celu zwiększenie kompetencji zawodowych oraz umiejętności społecznych uczestników, co wpłynie na ich skuteczniejszą reintegrację na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.
W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 30 godzin wykładów obejmujących następujące zagadnienia:
autoprezentacja,
racjonalne gospodarowanie czasem,
sztuka rozmowy i spokojnego argumentowania,
radzenie sobie z negatywnymi emocjami,
współczesne metody poszukiwania pracy.
„Porozumienie to kluczowy krok w kierunku skutecznej resocjalizacji osadzonych poprzez edukację i rozwój zawodowy. Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą uczestnikom projektu na lepszy start po zakończeniu odbywania kary” – podkreśliła Dyrektor PUP w Grójcu, Marzanna Skoczek.
Dyrektor Aresztu Śledczego w Grójcu, płk. Adam Piórkowski, zaznaczył, że aktywizacja zawodowa osadzonych jest istotnym elementem procesu ich resocjalizacji: „Dzięki takim inicjatywom możemy realnie wpłynąć na przyszłość osób pozbawionych wolności, zwiększając ich szanse na reintegrację społeczną i zawodową po odbyciu kary.”
Projekt wpisuje się w strategię wspierania osób wykluczonych społecznie poprzez rozwój kompetencji i przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Realizacja programu stanowi ważny krok w kierunku efektywnej resocjalizacji i reintegracji zawodowej osób pozbawionych wolności.