Публикатор

PO WER

power loga
Powiatowy Urząd Pracy w Grójcu otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pt.:
„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie grójeckim (III)", współfinasowane z EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020;

Oś Priorytetowa I – Osoby młode na rynku pracy Działanie 1.1 – Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe Poddziałanie: 1.1.1 – Wsparcie udzielone z EFS

Okres realizacji projektu: 01.01.2018r. – 31.12.2019r.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie grójeckim. Głównym rezultatem  projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez co najmniej 17% osób z niepełnosprawnościami, 35% osób długotrwale bezrobotnych, 48% osób o niskich kwalifikacjach oraz 43% osób nie kwalifikujących się do żadnej z wymienionych grup docelowych biorących udział w projekcie o zarejestrowanych w PUP.

Projekt skierowany jest do osób młodych w wieku 18-29 lat zarejestrowanych w PUP w Grójcu, należących do I lub II profilu pomocy, tzw. młodzież NEET, zgodnie z zapisami POWER osobą z kategorii NEET jest osoba która spełnia łącznie 3 warunki:
  • nie pracuje,
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkoli się (tj. nie uczestniczy i nie uczestniczyła w ciągu ostatnich 4 tygodni w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych ze środków publicznych).
 
 Ponadto projekt jest skierowany do:
  • osób długotrwale bezrobotnych,
  • osób z niepełnosprawnościami,
  • osób o niskich kwalifikacjach
 
Wsparciem w projekcie zostanie objęte ogółem 158 osób bezrobotnych.

Udzielenie wsparcia w ramach projektu każdorazowo poprzedzone będzie identyfikacją potrzeb uczestnika projektu tj. opracowaniem lub aktualizacją dla każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania.

Formy aktywizacji zaplanowane w projekcie:
 
  • staże 130 osób,
  • szkolenia 8 osób,
  • jednorazowe środki na działalność gospodarczą 20 osób,
  • pośrednictwo pracy (forma bezkosztowa),
  • poradnictwo zawodowe (forma bezkosztowa).
 
Kwota środków wspólnotowych (EFS) w 2018 r. – 946.432,30 zł
Kwota środków wspólnotowych (EFS) w 2019 r. – 664.348,90 zł
 
KONTAKT:
 
Bliższe informacje można uzyskać u doradców klienta:
  1. Katarzyna Goźlińska – stanowisko nr 6, tel. (048) 664 80 57
  2. Marzanna Pietrzak-Zakrzewska – stanowisko nr 7, tel. (048) 664 80 58
  3. Anna Pudło – stanowisko nr 8, tel. (048) 664 80 59
  4. Małgorzata Górecka – stanowisko nr 9, tel. (048) 664 80 60
 
power loga
Procedura rekrutacji uczestników do projektu pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie grójeckim (III)" Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
 
Rekrutacja uczestników będzie prowadzona w II etapach.

Etap I - Działania informacyjno-promocyjne.

Informacja o realizacji projektu podana zostaje na stronie internetowej PUP w Grójcu oraz na elektronicznym nośniku danych znajdującym się w siedzibie. Ponadto w PUP zostanie umieszczony plakat promujący projekt w formacie A3, w kolorze. W pierwszych miesiącach będzie służć wsparciu rekrutacji, a w końcowych upowszechnianiu rezultatów. Bezrobotnym i pracodawcom zainteresowanym przystąpieniem do projektu udzielane będą wszelkie informacje na temat zasad udziału w projekcie przez pracowników PUP.

Etap II – Rekrutacja wśród bezrobotnych i pracodawców.

a) na stronie internetowej PUP podana zostanie informacja o rozpoczęciu rekrutacji osób do projektu. Następnie prowadzone będą rozmowy wstępne przez pośredników pracy, doradców zawodowych w celu wyselekcjonowania grupy docelowej i zaproponowania adekwatnej formy wsparcia. Proces rekrutacji uczestników projektu zakończy się do 31.12.2019 r.,
b) na stronie internetowej będą ogłaszane konkursy (nabory wniosków na formy wsparcia zaplanowane w projekcie), w ramach których pracodawcy będą mogli składać wnioski. Wnioski będą rozpatrywane przez komisję w terminie 30 dni, każdy z wnioskodawców będzie na piśmie poinformowany o wyniku rozpatrzenia. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku następuje podpisanie umowy, w przypadku negatywnego – wnioskodawca otrzymuje uzasadnienie przyczyny odmowy realizacji wniosku.

Główne kryteria doboru uczestników:

1. Uczestnikami projektu będą os. młode w wieku 18-29 lat, w tym osoby z niepełnosprawnościami zarejestrowane w PUP jako bezrobotne (dla których bedzie ustalony I lub II profil pomocy), które spełniają łącznie następujące warunki (tzw. młodzież NEET):
  • nie pracują (tj. są bezrobotni lub bierni zawodowo),
  • nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkolą się (tj. nie uczestniczą i nie uczestniczyli w ciągu ostatnich 4 tygodni w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych ze środków publicznych).

2. Udzielenie wsparcia w ramach projektu każdorazowo poprzedzone będzie identyfikacją potrzeb uczestnika projektu oraz opracowaniem lub aktualizacją dla każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania.
3. W ciągu 4 miesięcy osobom młodym zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, tj. wsparcie w ramach projektu będzie udzielane każdemu uczestnikowi/ uczestniczce projektu do 25 roku życia w ciągu czterech miesięcy od zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy, a w przypadku osób powyżej 25 roku - w ciągu czterech miesięcy od dnia przystąpienia do projektu.

4. Okres długotrwałego bezrobocie identyfikowany będzie na podstawie danych zawartych w programie SYRIUSZ lub na podstawie oświadczenia.

5. Z chwilą przystąpienia do projektu każdy uczestnik będący osobą fizyczną składa oświadczenie o przyjęciu przez niego do wiadomości informacji, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz.922)

W celu spełnienia zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, podczas rekrutacji nie będą wprowadzane ograniczenia w dostępie do wsparcia ze względu na płeć i niepełnosprawność. Zakłada się stosowanie w rekrutacji niedyskryminacyjnych i niestereotypowych ogłoszeń, natomiast materiały informacyjne przygotowane będą w taki sposób, aby nie zawierały negatywnych stereotypów w kwestii płci czy niepełnosprawności.
 

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display