Опубліковувач

Procedura rekrutacji uczestników do projektu pn.”Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie grójeckim (II)”

Logotypy

Projekt pn.”Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie grójeckim (II)” współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych region Mazowiecki regionalny.

Procedura rekrutacji uczestników:

Rekrutacja uczestników projektu  będzie odbywała się w siedzibie PUP w Grójcu ul. Laskowa 4a, w okresie 01.01.2025 r. do 30.06.2026 r. będzie prowadzona w II etapach:

Etap I -  ogłoszenie naboru wniosków                                                                                                 

Informacja o realizacji projektu i warunkach uczestnictwa w nim, podana zostanie na stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz na tablicach informacyjnych w Biurze projektu, którego lokalizacja, architektura i organizacja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Informacja o naborach wniosków na poszczególne formy wsparcia podawana będzie do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenia umieszczone w Biurze projektu oraz na stronie internetowej i mediach społecznościowych.

W treści ogłoszenia wskazane będzie jakiej formy nabór dotyczy i jaka liczba osób będzie rekrutowana oraz termin rekrutacji. Zapewniona zostanie komunikacja na linii PUP – uczestnicy z wykorzystaniem telefonu, e-maila oraz osobistego kontaktu. W celu spełnienia zasady dostępności dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności nie będą wprowadzone ograniczenia w dostępie do wsparcia. Rekrutacja będzie odbywała się na parterze budynku PUP, który jest dostępny architektonicznie. Urząd posiada wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz windę.

Pracodawcom i bezrobotnym zainteresowanym przystąpieniem do projektu udzielane będą wszelkie informacje na temat zasad uczestnictwa oraz niezbędnych dokumentów. Wzory dokumentów będą umieszczone pod naborem. Ogłoszenia o naborach nie będą zawierały znamion dyskryminacji. Rekrutacja będzie przebiegała zgodnie z zasadą równości kobiet i mężczyzn oraz zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Rekrutacja prowadzona będzie z wyeliminowaniem stereotypów związanych z płcią tj. w  ogłaszanych konkursach oraz podczas wydawania skierowań urząd nie będzie dyskryminował kandydatów/kandydatek ze względu na płeć. Pracodawcy i osoby bezrobotne będą mogły składać wnioski bezpośrednio w urzędzie, drogą elektroniczną lub pocztową.

Działania informacyjno-promocyjne będą polegały również na zamieszczeniu plakatów w siedzibie urzędu.

Etap II – ocena kwalifikowalności

Kwalifikowanie osób do projektu dokonywane będzie przez pośredników pracy i doradców zawodowych na podstawie bezpośrednich spotkań lub rozmów telefonicznych oraz danych w systemie syriusz.

Głównymi kryteriami doboru uczestników:

1. Preferowane do objęcia wsparciem będą osoby zarejestrowane w PUP w Grójcu: osoby młode w wieku 18-29 lat, osoby długotrwale bezrobotne, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby z wykształceniem odpowiadającym poziomowi ISCED 3 i niższym, osoby z niepełnosprawnością, kobiety. W celu rozpoczęcia udziału w projekcie osoby bezrobotne zobowiązane zostaną do podania danych osobowych.

2. Dla każdego uczestnika projektu zostanie przeprowadzona pogłębiona analiza umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych zgodnie z Indywidualnym Planem Działania (IPD) a także zostaną diagnozowane deficyty w zakresie umiejętności cyfrowych, zielonych niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.

3. Warunkiem kwalifikowalności uczestnika projektu będzie status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP w Grójcu potwierdzony zaświadczeniem wydrukowanym z systemu teleinformatycznego przez pracownika PUP. Kwalifikowalność uczestnika projektu lub podmiotu otrzymującego wsparcie będzie potwierdzona bezpośrednio przed udzieleniem mu pierwszej formy wsparcia w ramach projektu.

W przypadku odmowy poddania się badaniu kompetencji cyfrowych osoba bezrobotna nie może zostać uczestnikiem projektu EFS+.

W przypadku odmowy wypełnienia ankiety umiejętności kluczowych dla zielonej transformacji i usług zdrowotnych i opiekuńczych osoba bezrobotna musi zostać pouczona o znaczeniu ww. umiejętności w zmieniającej się rzeczywistości społeczno-gospodarczej i dopiero wówczas może zostać uczestnikiem projektu.

4. Kwalifikacja dla osób z niepełnosprawnościami będzie odbywała się na podstawie okazanego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ponadto osoba z niepełnosprawnościami będzie miała możliwość skorzystania z usług tłumacza migowego.

5. Uczestnicy projektu będą podpisywali deklaracje przystąpienia do projektu zawierającą dodatkowe pytanie o specjalne potrzeby.

Dokumenty rekrutacyjne np. deklaracja przystąpienia do projektu, klauzule będą zgodne ze standardem WCAG 2.1.

Listy rezerwowe do projektu będą sporządzane w przypadku dużej liczby potencjalnych uczestników projektu.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie procesu rekrutacji w projekcie będzie kierownik projektu.

Osoby do kontaktu:

Bony zasiedleniowe

  • Mariola Mrola tel. 48 685 01 56, pok. 207
Staże
  • Bożena Kuśmirek tel. 48 685 01 54, pok. 206
Jednorazowe środki na działalność gospodarczą
  • Jadwiga Mikowska tel. 48 685 01 55, pok. 207.
Pośrednicy pracy
  • Monika Lewandowska tel. 48 685 01-70 stanowisko 5.
  • Bogumiła Jakubik tel. 48 685-01-49 stanowisko 1
Doradcy zawodowi
  • Anna Pudło stanowisko 2,  tel. 48 685-01-74,
  • Łukasz Gowin stanowisko 3 tel. 48 685-01-57,
  • Katarzyna Kober stanowisko 4 tel. 48 685 01-61.

Menu Display