Powiatowy Urząd Pracy w Grójcu realizuje projekt współfinansowany z Funduszu Europejskiego pt.:
„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie grójeckim (IV)" w ramach POWER 2014 – 2020;
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie grójeckim.
Projekt skierowany jest do osób młodych w wieku 18-29 lat, bez pracy, w tym z niepełnosprawnościami, zarejestrowanych w PUP w Grójcu, tzw. młodzież NEET – co najmniej 60 % uczestników. Zgodnie z zapisami POWER osobą z kategorii NEET jest osoba, która spełnia łącznie 3 warunki:
- nie pracuje,
- nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
- nie szkoli się (tj. nie uczestniczy i nie uczestniczyła w ciągu ostatnich 4 tygodni w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych ze środków publicznych).
Co najmniej 20% uczestników projektu będą stanowiły osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj. osoby z niepełnosprawnościami i/lub osoby długotrwale bezrobotne i/lub osoby o niskich kwalifikacjach.
Udzielenie wsparcia w ramach projektu każdorazowo poprzedzone będzie identyfikacją potrzeb uczestnika projektu poprzez opracowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania(IPD). Formy wsparcia zastosowane wobec uczestników w projekcie będą wynikały z IPD.
Projekt zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia uczestnikom z zakresu włączenia społecznego realizowanego w ramach celu tematycznego CT9 W RPO WM Oś Priorytetowa VIII: Rozwój Rynku Pracy.
Wsparciem w projekcie zostanie objętych ogółem 157 osób bezrobotnych.
Formy aktywizacji zaplanowane w projekcie:
- pośrednictwo pracy,
- poradnictwo zawodowe,
- staże,
- szkolenia,
- bon szkoleniowy,
- jednorazowe środki na działalność gospodarczą,
- prace interwencyjne.
Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. – 31.12.2022 r.
Dofinansowanie ze środków wspólnotowych stanowi 84,28% wydatów projektu EFS, z wkładu krajowego stanowi 15,72% wydatków projektu EFS.
Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez 44% osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych, osób o niskich kwalifikacjach (do poziomu ISCED 3) oraz 59,5 % dla pozostałych osób nienależących do w/w grup podejmujących zatrudnienie.
Wnioski na poszczególne formy wsparcia będą przyjmowane w ramach ogłaszanych naborów. Informacje o naborach umieszczane będą każdorazowo na stronie PUP Grójec www.grojec.praca.gov.pl w aktualnościach.
Wnioski będą dostępne pod każdym ogłoszonym naborem lub w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu ul. Laskowa 4a:
Osoby do kontaktu:
Staż – Bożena Kuśmirek pokój 206, tel. (048) 664 80 30 wew. 54
Szkolenia i bony szkoleniowe – Mariola Mrola pokój 207, tel. (048) 664 80 30 wew. 56
Prace interwencyjne i jednorazowe środki na działalność gospodarczą - Jadwiga Mikowska pokój 207, tel. (048) 664 80 30 wew. 55.
Doradca zawodowy - Katarzyna Goźlińska – stanowisko nr 6, tel. (048) 664 80 57
Doradca zawodowy - Angelika Górska – stanowisko nr 8, tel. (048) 664 80 59
Pomoc administracyjna - Justyna Stykowska – stanowisko nr 9, tel. (048) 664 80 60
Oś Priorytetowa I – Rynek otwarty dla wszystkich Działanie 1.1 – Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe Poddziałanie: 1.1.1 – Wsparcie udzielone z EFS