Powiatowy Urząd Pracy w Grójcu ogłasza nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych dla 5 osób bezrobotnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Projekt: „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie grójeckim (IV)".
Oś priorytetowa VIII: Rozwój Rynku Pracy,
Działanie 8.1 – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP i przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19.
- Wsparciem w ramach prac interwencyjnych może zostać objęta osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grójcu w wieku 30 lat i więcej, należąca do co najmniej jednej z grup defaworyzowanych:
- osób z niepełnosprawnościami,
- osób długotrwale bezrobotnych,
- osób o niskich kwalifikacjach,
- kobiet.
- Definicje pojęć dotyczące grupy docelowej:
- osoba w wieku 50 lat i więcej – osoba, która ma 50 lat i więcej (od dnia 50 urodzin);
- osoba z niepełnosprawnościami – osoba niepełnosprawna w rozumieniu Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. 2019 poz. 1172 z późń.zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu Ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. 2018 poz. 1878 ze zm.);
- osoba długotrwale bezrobotna – jest to osoba pozostająca bez pracy, gotowa do podjęcia pracy i aktywnie poszukująca zatrudnienia nieprzerwalnie przez okres ponad 12 miesięcy od dnia zarejestrowania;
- osoba o niskich kwalifikacjach – osoba posiadająca wykształcenie na poziomie do ISCED 3 tj. osoby z wykształceniem na poziomie ponadgimnazjalnym.
II. Kto może złożyć wniosek:
- Wnioski o zorganizowanie prac interwencyjnych mogą składać przedsiębiorcy i pracodawcy z wyłączeniem Jednostek Samorządu Terytorialnego.
- Rodzaj zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych – umowa o pracę w wymiarze co najmniej ½ etatu.
- Wysokość miesięcznej refundacji :
- w przypadku zatrudnienia w wymiarze ½ czasu pracy – 1400,00 zł + składki na ubezpieczenie społeczne od refundowanego wynagrodzenia
- Okres refundacji będzie wynosił 6 m-cy; po upływie okresu przysługiwania refundacji podmiot ma obowiązek zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres 3 m-cy.
- Wymagana efektywność zatrudnieniowa w projekcie – zatrudnienie skierowanego bezrobotnego po okresie trwania umowy o zorganizowanie prac interwencyjnych w oparciu o stosunek pracy w wymiarze co najmniej ½ etatu przez minimum 90 dni.
Wnioski wraz z załącznikami należy składać osobiście w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu ul. Laskowa 4a lub pocztą (decyduje data wpływu wniosku do urzędu) w terminie od 06.04.2021 r. do 09.04.2021 r., na druku zamieszczonym poniżej.
Urząd zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia naboru wniosków.
Szczegółowe informacje uzyskać można w pokoju nr 207 lub pod nr tel. (48) 664-80-55, (48) 664-80-30.